WORKSHOPLAR
Herbal Eğitim
Tarkan Güveloğlu ile Zeliş’in Çiftliğindeki bitkileri tanıyacağız. Hem teorik hem de Pratik bilgiler içeren bu atölyede, bitkileri anlayacağız ve faydalarını öğreneceğiz.
 
Yin Yoga - “Omurgada Var Olmak”
Simetrik ve uzun tutuşlu bu seride fiziksel olarak omurga odaklı çalışırken, merceğimiz “yapma” halini bırakmak üzerinde olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Çabasızlık” bize ışık tutacak. 

 
Meditasyon (2.gün)
Batılı zihinler için erişilmesi güç bir tavır olan “Çabasızlık” üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli bir şey başarma, yapma, elde etme arayışındaki zihnin bu hareketini fark etmek, ve bu harekete tanık olmak, bundan özgürleşmenin ilk adımı. 
 
Çatalkaya Vadisinde Trekking
Sapanca’nın güzel doğasında, profesyonel rehber eşliğinde Çatalkaya Vadisini keşfe çıkıyoruz.
 
Yin Yoga - “Çözülen Kalça Eklemi”
Asimetrik ve yavaş geçişli bu seride fiziksel olarak bacak ve kalça odaklı çalışırken, merceğimiz, “izin vermek” halini keşfetmek olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Bırakmak” bize ışık tutacak. 


 
Meditasyon (3.gün)
Sıklıkla kafaya takmamak veya yok saymak zannedilen “Bırakma”nın doğası üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli tutunma, yapışma, sabit kılma isteğindeki zihnin bu yönelimini görmek, yargısız bir tanıklıkla parmaklarımızı gevşetmek ve olana izin vermek mümkün. 
 
Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı
Ekşi mayalı ekmeklerimizi beraber yapacağız. Hem teorik bilgilerin verileceği hem de bol bol hamurlu bir öğleden sonrası bizi bekliyor.
 
Yin & Yang Yoga ”Yukarıda Ne Varsa, Aşağıda da O Var”
Paul ve Suzee Grilley’in Taoist Vinyasa akışlarıyla başlayan bu seri, gittikçe hareketten hareketsizliğe, yang’dan yine dökülecek. Fiziksel olarak alt ve üst bedeni bütünleyen bu uygulamada merceğimiz, teslimiyet halini keşfetmek olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Güven” bize ışık tutacak. 


Meditasyon (4.gün)
Çoğumuzun sineye çekmek veya göz yummak gibi algıladığı “Kabul”  ne demek, bunun üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli her şeye direnç gösteren zihnin bu yönelimini fark ederken, kabul’ün ötesinde güven nasıl ortaya çıkıyor buna bakacağız. 
Kalbin Dinlensin Kalbin Dinlensin
HEMEN KAYDOL
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.