Sezgisel Hareket
Sezgisel Hareket
Yoga pratiğinizin nasıl göründüğüyle ilgili endişelenmeyin. Sezginin ve güvenin olduğu, yargının ve beklentinin olmadığı bir yerden başlayarak hareket ettiğinizde nasıl hissettiğinize getirin farkındalığınızı. Kişisel tecrübenize dayalı, size yeni fırsatlar sunacak kendinize ait maceranıza ait bir akışta asanaları deneyimlemeyi öğrenin.

Bu derin "vinyasa" dersi, pratiğiniz hangi seviyede olursa olsun size hareketin oyuncu taraflarıyla size buluşturup, sezgi ve güvenle hareket etmenin keyfiyle size buluşturacak ve sınırlarınızı yeniden keşfettirecek bir ders olacak.

Herkes için Akroyoga
Herkes için Akroyoga
Akroyoga güzel fotoğraflar için yapılan gösterişli hareketlerden daha fazlası. Yerçekiminde meydan okuyun ve oyuncu bir tavırla yapısal farkındalığınızı derinleştirin. Bedeninizle, nefesinizle ve eşinizle aranızdaki güveni kurmayı öğrenin. Bu derste sorumuz şu; Hareket eden misin, hareket ettirilen mi?
Karşı Denge Sanatı (Partner Yoga)
Karşı Denge Sanatı (Partner Yoga)
Denge iki ucun orta noktası. Yoga farkındalık ve bütünlüğün pratiği. Yer çekimi bizi birbirimize çeken güç. Tüm bu güçleri ve etkileri bir araya getirip pratiğinize zerafet ve incelik katın! Bu ders aktif ve pasifin mükemmel karışımı. Ders daha akıcı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmek isteyen her seviye yogiye açıktır.
Savaşçı Akışı!
Savaşçı Akışı!
Aria ve Gus ile hızlı bir derse hazır olun. Bu derste gücünüzü tekrar ortaya çıkarıp, kendinize güveninizi tazeleyecek ve size daha önce çok zor görünen pozlara nasıl kolayca girebileceğinizi göreceksiniz. Esnekliğe dayalı hareket serilerinden kol duruşlarına kolayca geçeceğiniz bir akışta çalışacağız. Pratiğiniz ne seviyede olursa olsun, korkmadan bu derse girin ve bir yandan eğlenirken bir yandan da pozlarda gelişmenizi kendiniz görün. Aklınızda olması gereken tek mantra ise “Yapabilirim” olsun.
Ters Duruş için Kısayollar ve İpuçları!
Ters Duruş için Kısayollar ve İpuçları!
Pratiğinizde ters duruşlar hem eğlenceli hem de korkutucu olabilir. Size tepetaklak olmanın ipuçlarını öğretecek bu eğlenceli derste, hem denge pozları hem de partnerle çalışılacak pozlarla tüm katılımcılar arasında  bir bağ kurulacağına eminiz. Ters duruşlara yeni başlayanlar için de pratiğini geliştirmek isteyen ileri seviye öğrenciler için de bu ders hem eğlenceli hem de terletici olacak. Tüm seviyelere açıktır.
Ashtanga Yoga
Ashtanga Yoga
Sri K.Pattabhi Jois tarafından yaygınlaştırlımış olan Ashtanga Yoga bir hatha yoga metodudur ve Patanjali’nin sistemindeki üçüncü basamak olan ‘asana’yı temel alır. Ashtanga yogada asanalar, belirli bir sırayla, 6 farklı seri içerisinde sabitlenmiştir. Bütün serilerde Güneşe Selam A-B, ayaktaki pozlar(6 temel asana),arkaya eğilmeler ve bitiş sekansı aynı şekilde yapılır. Sizi bekleyen iki ashtanga dersinde bu pratiğin temel unsurlarına; vinyasa, nefes ve bandhalara doğru yolculuğa çıkacağız.
Prana Flow
Prana Flow
‘Bir kahraman yaşamını kendinden daha büyük bir bütüne sunabilen kişidir.’
                                                    Joseph Campbell
 
 
İçindeki Kahramanı Uyandır!
 
Bir Ruh yolculuğu...
 
Her insanın içinde daha büyük bir bütüne hizmet etmeyi bekleyen bir kahraman vardır. Ve çoğu zaman içimizdeki bu kahraman kış uykusunda ama inkar edilemez bir uyanma özlemi içerisindedir.
 
İçimizdeki kahramanı uyandırmaya ve yaşamımızı hayal etmeye cüret ettiğimiz gibi yaşayacak cesareti bulmaya doğru yapacağımız bu çalışma  derin kalça açıcı asanalar, ters duruşlar, mantralar, mudralar ve meditasyonla ruhun yolculuğunu derin derin düşünerek kendini keşfetme pratiği . 
 
Bu çalışma Aborjinler’den Yunan Mitolojisine, Hint destanlarından Budist hikayelerine, dünya klasiklerinden Hollywood filmlerine kadar dünyadaki tüm klasik mitolojiler, destanlar, efsaneler ve hikayelerde kendi yolculuğunuzu bulmanın hikayesi... 
Lakshmi Sadhana
Lakshmi Sadhana
Sadhana yalnızca yoga metinlerini teorik olarak çalışmak değildir. Sadhana spiritüel bir uygulamadır. Nasıl ki yağın ortaya çıkması için için yağ tohumlarının sıkılması gerekir, nasıl ki tahta içindeki gizli ateşin ortaya çıkması için ısıtılmalıdır aynı şekilde Sadhana içindeki kutsal ateşin parlaması için devamlı ve sabırla pratik yapmalıdır.

BKS IYENGAR…

 
Sadhana ‘spiritüel disiplin’ anlamına gelir. Uyanmayı destekleyen tüm spiritüel pratikler ‘Sadhana’dır. ‘Sadhana’, kararlılık, süreklilik, adanma ve devamlı bir öğrenme hali gerektirir, böylece öğrenciye köklenebileceği bir alan açar ve akışın içerisinde sabit kalabileceği bir çapa görevi görür.

Lakshmi sevginin tanrıçasıdır. Şans, ilişkilerdeki uyum, zenginlik, güzellik, güç, ün, ihtişam, tanınma, bolluk, refah ve zarafet için Lakshmi’yi hayatımıza davet ederiz. Lakshmi’nin güçleri bunlarla sınırlı değildir. O ilahi içsel kıvılcım, inayetin gücünün ışıldaması ve her birimizin içindeki bereket okyanusudur.
 
Bolluğun, bereketin, güzelliğin tanrıçası Lakshmi’ye basamak basamak ilerleyeceğimiz bu çalışma aynı zamanda Lakshmi’ye adanan Sadhana’nın da başlangıcı.

Sadhanayı 40 gün boyunca evinizde sürdürebilmek için mihrap hazırlamanın ve Tanrıçayı davet etmenin 9 ‘Krama’sının keşfedileceği bu çalışmada mantra, mudra, pranayama ve asana bir araya gelecek ve kalbimize kendini sevgi olarak ortaya koyan tanrıçanın özü yayılacak.

Pranayama
Pranayama
Bu ders sizi yogik nefes teknikleri ile nadiler üzerinden bir pranayama pratiğine davet ediyor. Pranayı, yaşam enerjisini keşfetmek, canlandırmak ve dengelemek teması üzerinde bir yolculuğa çıkacağız. Ardından ses rezonans tekniğini uygulayacağımız bir meditasyon pratiğimiz olacak. 
Şebnem ile Hatha Yoga
Şebnem ile Hatha Yoga
Bu ders SVYASA yaklaşımı ile Hatha yoga pratiği. Asanalar üzerinde pratik yaparken, çabasız çabayı temel  alarak uygulama yapacağız. Başlangıç seviyesinde olup herkese açıktır. 
 
Zodyak Serüveni ve Kahramanları
Zodyak Serüveni ve Kahramanları
Astroloji, gökyüzündeki her bir parçanın bizim yaşamımıza olan etkilerini ve bu etkilerin bir araya gelerek oluşturduğu kombinasyonların yaşamımızdaki spesifik ifadelerini anlama sanatıdır. Doğduğumuz an, bizim yaşama kendimizi kayıtladığımız andır ve o andaki gökyüzünün sırlarını aralamak, bizi içsel keşiflere taşıyacaktır. Böylelikle yaşam yolculuğunda güçlü ve harika yönlerimizden oluşan potansiyellerimizi ve ''kör nokta'' dediğimiz kendimizle ilgili bilmediklerimizi bütünsel bir tabloda inceleme şansı doğacaktır. Bu derste Hüseyin bizi 12 burcun ruhsal anlamlarına, ay, güneş ve gezegenlerle ilişkilerine götürecek.
Zodyak Kahramanlarının İlişkileri
Zodyak Kahramanlarının İlişkileri
Bu derste Hüseyin bize astrolojide evler ve açıları ve tüm bu konuların sentezini öğretecek. Astrolojiyi bir bütün olarak anlamak ve takip etmekte olduğunuz ''gökyüzü mesajları''nın sizin içsel imajlarınızı uyandırabilmesi için sizi bu derse bekliyoruz.
Serbest Akış
Serbest Akış
Beden parçalarının fonksiyonel olarak yapabildiği hareketler tanımlı... Bu hareket kabiliyeti ile beden parçalarının tek tek ve her bir parçanın kombinasyonlar halinde bir arada yapabildikleri ise sonsuz ve tanımsız. Nefes de devreye girdiğinde ise bu sonsuzluk hisler şeklinde dil buluyor. Duruş yok, hareket sonucunda doğan biçimler var. Gelin bu sonsuz olasılıkları serbest hareket/akış anlarında beraber keşfedelim. Bu süre içerisinde bedenin hareket kabiliyetini, nefesin harekete nasıl bir kalite kattığını herhangi bir kurala bağlı kalmadan Gülçin'in yönlendirmeleriyle keşfedeceksiniz.
Somatik Vinyasa Yoga
Somatik Vinyasa Yoga
Somatik deneyimleme ipuçlarıyla örülü, meditatif ve dinamik bir uygulama ile size ney sesi eşliğinde nefes, hareket ve andan ana dönüşen bedensel duyumları izlediğimiz bir ders sunuyoruz, keyfini çıkarın.
Ayurveda
Ayurveda
Ayurveda Hindistan’da günümüzden en az 5000 yıl önce ortaya çıkmış olan bir sağlık sistemi. Sağlığımızı fiziksel olduğu kadar, zihinsel ve ruhsal olarak da dengeli tutarak daha iyi bir yaşam sürdürmeyi amaçlayan Ayurveda’da her kişi kendine özgü ve eşsiz. Sizin kişiliğinize, yaşam tarzınıza ve bedeninize uygun çözümlerle daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmanız mümkün. Doshalar üzerine kurulu bu sistemde, Gizem bize temel ilkeleri, dengesizliklerin yol açabileceği durumları ve çözümleri anlatacak. Bedeninize ve kendinize farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak için Ayurveda dersini kaçırmayın.
Şri Ram ile Hatha Yoga
Şri Ram ile Hatha Yoga
Sri Ram ile nefes, beden ve akışlarla Hatha Yoga dersinde temel pozlar ve serilerle derin bir pratiğe davetlisiniz.
Tai Chi
Tai Chi

Yin ve Yang yani iki zıt güç veya enerji  “uyumlu” ve “sürekli” bir akışa girerse buna Tai Chi denir. Tai Chi Chuan ise Tai Chi Prensibine göre tasarlanmış bir içsel Kungfu ekolüdür. Hareketli meditasyon olarak da tanımlıyabileceğimiz Tai Chi Chuan  “Yin Yang” felsefesini hareket ile çalışır. Yavaş ve akıcı hareket serilerinden oluşan T’ai Chi Chuan ile bedenlerimizi ve zihnimizi daha iyi anlar; kaslarımızın, tendonlarımızın, kemiklerimizin güçlenmesinin yanı sıra niyetlerimizi, hislerimizi, farkındalığımızı ve yaşam enerjimizi de güçlendiririz. Bedenimizi tek parça olarak hareket ettirme becerisi kazandırıp , kalp ve zihin bütünlüğünü kurmamıza yardımcı olan bu çalışmalar ile kendi içimizde bütünleştikçe çevremiz ile de bütünleşiriz.

Satsang
Satsang
‘’Satsang’’ kendine samimiyetle bakmaya niyet etmiş olanlarla bir araya gelmek ve onlarla paylaşmak için bir fırsat, derin bir sohbet. Satsang, Jeff Oliver rehberliğinde birbirimizi, kendimizi görmek, içimize odaklanmak ve derinleşmek için biraraya geleceğiz.
Akupresür ve Yoga Masajı
Akupresür ve Yoga Masajı
Bu derste beden mekaniği ve masaj teknikleri ile daha az efor ile daha etkili düzeltmeleri nasıl yapabileceğinizi keşfedeceksiniz. Ray sizinle kaslar, kemikler, sinir sistemi ve farkındalık seviyelerinde çalışırken şifa sanatının inceliklerine doğru keyifli bir yolculuğa çıkaracak.
Ses Şifa Çemberi
Ses Şifa Çemberi
Ruh, zihin ve beden her an bir denge arayışında. İnsanın arayıp da bulamadığı bu denge, evrende doğal olarak titreşimle zaten var. Bu mucizevi güç sesimiz sayesinde doğduğumuz andan itibaren, ilk nefes ve ilk çığlığımızdan beri bizimle. Bu ses şifa çemberinde sesin ve titreşimin kaynağını öğrenmeye başlayacağız ve uygulayacağız. Ardından sinir sistemimizin hızla dengelendiği ve titreşimlerle tam rahatlama haline geçtiğimiz şifa çemberini deneyimleyeceğiz.

Meditasyonla başlayıp, ses ve frekans tanımlarına geçip, Gong, Tibet Kasesi, Tuning Fork, Şaman Davulu ve Ses kullanımı ile devam edeceğiz. İlk çemberde çakra ve Qi Gong ses uygulamaları yapıp, kaseler, gong ve Şaman davulu ile şifa çemberini yapacağız. İkinci çemberde ise  mantralar ve olumlamalarla çembere geçeceğiz. Her iki deneyimi de kaçırmamanızı tavsiye ederiz.


Hatha Yoga
Hatha Yoga
Dharma Mittra’dan esinlenerek, Ray’in kendi bildikleri ile harmanlayarak hazırladığı özel dersi. Bu ders, dinamik esnetme, beden mekaniği ve hizaya özellikle eğilerek hem bedeni, hem de zihni çalıştıracak şahane bir akış. Terlemeye hazır mısın?
Yin Yoga ve Kendine Dönüş
Yin Yoga ve Kendine Dönüş
Yin derslerimiz gerçekte kim olduğunu hatırlamakla, kendini keşifle ilgili.
Yavaş ve meditatif bir pratikle “Ben Kimin? sorusuna  odaklanacağız. Benliğimizle ilgili kendi sınırlamalarımıza, yargılarımıza bakacağız ve bildiğimiz dünyanın dışına, huzurlu bir Alana doğru geçeceğiz. Bu alan bizim ebedi halimizin alanı.
 
Şu anki halimizin gerçek ve huzurlu halimiz olduğunu ama bunun farkında olmadığımızı bizimle paylaşan bir çok aydınlanmış kişi var. Zihnin durmak bilmeyen düşüncelerinin ötesine geçmek ve zaten olduğumuz zamansız bir dinginlik haline gelmek sadece odağımızı değiştirmekle mümkün olabilir. Bu ders bu halimize doğru bir yolculuk.
 
İşimizde, ilişkilerimizde ve hayatımızın farklı alanlarında yaşadığımız sevgi, barış ve neşe duyguları geçici. Özlediğimiz bu duyguların, içimizdeki dinginlikten yükselişini ise kendimiz için keşfedebiliriz. Aradığımız huzur ve mutluluğun dışardan gelen etkilere dayanmadığını gerçekten anladığımızda ise tamamen tatmin olmuş bir hayat sürebiliriz.

Üç farklı seriyle, günleri yin yogayla kendimize dönerek bitireceğiz.


Kirtan
Kirtan
Kirtan kökeni çok kadim zamanlara dayanan bir adanma ile mantra söyleme şeklidir. Mantralar ritmik müzik aletleri eşliğinde söylenir ve katılımcılar mantraları beraber söylemeye, el çırpmaya ve dans etmeye teşvik edilir. Eğer katılırsanız kirtanın bir parçasısı olma isteğinizi dindiremezsiniz! Kalbe dokunan yapısıyla kirtan meditasyon, coşku halinin derinliğini başlatabilir ve kalbi açma gücüne sahiptir. Mantra söyleyerek ruh kendi doğal durumuna uyanır, herkes her an katılabilir ve neşe içinde mantraya eşlik edebilir, ihtiyacınız olan tek şey Kirtan için gönülden istektir.
Serbest Vipassana Meditasyonu
Serbest Vipassana Meditasyonu
Serbest Vipassana Meditasyonu köklerini farklı stillere sahip geleneksel Vipassana'dan alır. Burada "serbest" kelimesinin anlamı mindfulness öğretisini alıp gündelik yaşantımızdaki zihnimize uygulamamızda yatar. Bu hem pratik hem de kişinin içine işleyen bir yoldur.
Sesini Keşfet : Rollerden Arınma
Sesini Keşfet : Rollerden Arınma

Kendimizi ifade etmek için en mühim araçlarımızdan birisi sesimizdir. Zaman ilerledikçe üzerimize giydiğimiz rollerle birlikte, sesimizle kurduğumuz ilişki biçimlenir. İç ve dış sesimizle birlikte her duruma uygun bedensel ve zihinsel bir kalıp oluştururuz. Bu kalıplar yaşam enerjimizi ve potansiyelimizi kısıtlarlar.


Bu atölye, sesimizin her birimizde var olan doğal taşıyıcı gücüyle tanışmamız ve sesimizi uyuma ve öz farkındalığa taşıyan bir araç olarak kullanabilmemiz için tasarlanmıştır. Atölye her seviyeye açıktır. En az 1 saat önce yemek yenmiş olarak gelinmesi önerilir.

E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.