Kendini Şifalandır - Sevgiyi Seç - Bee
Kendini Şifalandır - Sevgiyi Seç - Bee
Hepimizin taşıdığı yükler var. Çözülmemiş karmalar, korku, kıskançlık, şüphe, gibi sevginin rehberlik etmediği düşünceler. Görüşümüzü bulanıklaştıran, gerçek ve sonsuz doğamızdan bizi uzaklaştıran bu duygulara sevgiyle bakmayı ve bakış açımızı denge ve neşeden yana çevirmeyi deneyeceğiz. Sadeleşirken, artık ihtiyacımız olmayanları yakacağız. Kendimizi ve diğerlerini gerçekten sevmeye başladığımızda özgürleşiriz. Kendimizi ve diğerlerini affetmemiz, suçlamayı, şikayet etmeyi bırakmamız sevginin büyüsünü gösterebilmesi için gerekli. Yapmamız gereken tek şey sevgiyi seçmek.
 
Yavaş bir akış olan bu ders, sizden kibar ve zarif bir şekilde sevgiyi seçmenizi isteyecek. Asana pratiğini takip edecek şefkat ve sevgi meditasyonu affetmeniz ve bırakmanız için size bir kapı açacak. 
Maha Sadhana - Mathieu
Maha Sadhana - Mathieu
Mathieu, 3 saatlik çok yoğun bir dersle kendi öğretmeni Sri Dharma Mittra'nın geleneksel pratik yöntemini uygulayacak.

Bu derste güçlü Mantralar söylemeye, farkındalığı arttırmaya, nefesinizi özgür bırakmaya, çakraları ve Nadileri daha iyi anlamaya ve kundalini enerjisini yükseltmeye hazır olun. Klasik asanalarla hem zorlanmaya hem de eğlenmeye davetlisiniz. Asanaların farklı varyasyonlarını denerken kendimizi tanımak ve özgürleşmek için tüm öğrendiklerimizi sindireceğimiz bir dinlenmeyle ders devam edecek.

Derin gevşemenin sonunda ise sizi sürpiz bir Asana Satsang bekliyor ;)

Kirtan ve Savasana Masajı - Mathieu
Kirtan ve Savasana Masajı - Mathieu
Her seviyeye açık olan bu derste, herbir duyunun keyfini çıkarmak için yavaşlayacağız. Daha derinden hissetmek için harekette yavaşlarken, hislerimizi uyandırmayı ve dinlemeyi öğreneceğiz. Kalçalar rahatlerken, omuzlar açılırken, bedendeki ve dışındaki oluşan, genişleyen alanda özgürleşeceğiz. Savasana masajıyla minnet duyarak bitireceğimiz bu dersi kaçırmayın.
Akroyoga - Mathieu
Akroyoga - Mathieu
Akroyogayla oyunun, yeni şeyler denemenin ve hatta uçmanın keyfini çıkarmaya davet ediyoruz sizi. Mathieu'nun şahane enerjisiyle akroyoga pozlarında kendinizi şaşırtın!
Huzuru Keşfet – Yin Yoga ve Kendine Dönüş - Rolandjan
Huzuru Keşfet – Yin Yoga ve Kendine Dönüş - Rolandjan
Bu ders gerçekte kim olduğunu hatırlamakla, kendini keşifle ilgili.

Yavaş ve meditatif bir pratikle “Ben Kimin? sorusuna  odaklanacağız. Benliğimizle ilgili kendi sınırlamalarımıza, yargılarımıza bakacağız ve bildiğimiz dünyanın dışına, huzurlu bir Alana doğru geçeceğiz. Bu alan bizim ebedi halimizin alanı.
Sonsuza kadar sürecek huzur ve mutluluğu bulmanın ancak zor bir yolculuktan sonra mümkün olabileceğini öğrenmiş olabiliriz ama bu gerçekten doğru mu? Şu anki halimizin gerçek ve huzurlu halimiz olduğunu ama bunun farkında olmadığımızı bizimle paylaşan bir çok aydınlanmış kişi var. Zihnin durmak bilmeyen düşüncelerinin ötesine geçmek ve zaten olduğumuz zamansız bir dinginlik haline gelmek sadece odağımızı değiştirmekle mümkün olabilir. Bu ders bu halimize doğru bir yolculuk.

İşimizde, ilişkilerimizde ve hayatımızın farklı alanlarında yaşadığımız sevgi, barış ve neşe duyguları geçici. Özlediğimiz bu duyguların, içimizdeki dinginlikten yükselişini ise kendimiz için keşfedebiliriz. Aradığımız huzur ve mutluluğun dışardan gelen etkilere dayanmadığını gerçekten anladığımızda ise tamamen tatmin olmuş bir hayat sürebiliriz.

Var Oluşun Mutluluğu - Nefes Meditasyonu - Rolandjan
Var Oluşun Mutluluğu - Nefes Meditasyonu - Rolandjan
Bu derste bize doğamızdaki huzuru fark etmemizi sağlayacak bir araç olarak nefesle çalışacağız.
Dinamik ısınma hareketlerini, basit ama derin nefes teknikleri izleyecek.
Bu pranayama çalışması sırasında kullanacağımız tekniklerle kendiliğinden, çabasız bir akışa doğru geçeceğiz.
Eğer bedeninizde duygusal bir gerginlik ya da stress varsa, bu çalışmayla rahatlamasını izleyeceğiz. Bu gerginliklerin bedenden çıkışı, kalbimizi ve zihnimizi açık, hafif ve özgür kılacak. Daha sonar yapacağımız meditasyonla gökyüzündeki bulutların geçişini izler gibi düşüncelerin, duyguların geçişini izleyeceğiz.

Farkındalıkta Dinlenmek - Rehberli Meditasyon - Rolandjan
Farkındalıkta Dinlenmek - Rehberli Meditasyon - Rolandjan
Bu meditasyon çalışmasında kendi doğamızı keşfe odaklanacağız. Meditasyon zihni susturmak ya da deneyimi control etmek değil, ebedi olan halimize uyumlanmak. Kolay ve açık yönlendirmelerle ve araştırmalarla, gerçekte ne olduğumuzu, sınırsız ve huzurlu halimizi fark edeceğiz. Eve dönmek için bu derse davetlisiniz.
Taoist Vinyasa - Deniz Bagan
Taoist Vinyasa - Deniz Bagan
Paul Grilley'in Taoist Yang yoga akışlarını baz alan, merkezden uçlara doğru yayılan ve bağ dokunun içinde kurallardan özgür devinimi teşvik eden akışlarla, yin alandan yang alana doğru canlandıran bir uygulamada buluşalım!
Freedom Vinyasa - Deniz Bagan
Freedom Vinyasa - Deniz Bagan
Gevşemek, eklemler ve bağ doku seviyesinde, ancak yükü yerküreye bırakabilmekle mümkün. Serbest akış, hareketin iç alandan uçlara doğru özgürce ifade bulmasına bir davet.
 
Andan ana iç alanla temsata kalarak, iyi hissi takip edebilmeye ve her biçimin içindeki seçenekleri fark etmeye yönelik keyifli bir uygulamada buluşmak üzere!

Çakra Prana Vinyasa - Gülin
Çakra Prana Vinyasa - Gülin
Yoga  geçmişten geleceğe uzanan zamanın ötesine hareket edip tam olarak şu ana ‘düşmek’ süreci olarak düşünülebilir. Çünkü sadece ‘şu an’ın içerisinde kesintisiz olan yaşamın nabzının saf ritmini tadabiliriz. Yaşamımız an be an kendi akışına göre gelişir. Ancak yoga ‘sandhya’ olarak bilinen bazı güçlü anlar vardır. Değişimin ve dönüşümün kutsal anları, birleşme noktaları. Bu anları zamanın ötesinde tecrübe ederiz.
 
Bedende ‘sandhya’lar kesişim noktalarındadır. Bunlar eklemler, bize hareket kabiliyeti sağlayan kemiklerin ve ligamentlerin  meydana getirdiği döngül noktalarıdır, bunlar suptil beden enerjilerinin kesişme noktalarıdır: Bunlar Çakralar’dır. Kalp çakrası güçlü enerjetik bir birleşme noktasıdır, Shiva Rea tarafından yaratılan Chakra Vinyasa sistemi ile  ciğerlerimizi, dolaşım sistemini, duygularımızı, zekamızı ve elektromanyetik alanımızı yöneten Anahata Çakra’ya üzerinde çalışıp bize açtığı alanda hep birlikte kalpten kalbe akabiliriz.

Kalari Vinyasa - Gülin
Kalari Vinyasa - Gülin
Kökleri Dhanurveda’ya yani kadim Hint savaş sanatı bilimine dayanan Kalaripayattu hala yaşayan en eski dövüş sanatı olarak kabul ediliyor. Kalaripayattu’nun adanmış bir öğrencisi olan Shiva Rea tarafından yaratılan Kalari Vinyasa ise  CVN. Kalari geleneğindeki Kalaripayattu’nun Vinyasa’ya örülmüş hali. 
Bu kadim savaş sanatına dinamik bir hazırlık niteliğinde olan ve içgüdüsel bedeni uyandıran Kalari vinyasa dinamik formları ile Kalarippayatu’ya hazırlanmak için gerekli olan akışkan ve spiral gücü geliştirmeyi amaçlıyor. Güçlü bir pratik olmasına rağmen her seviyedeki öğrencinin katılımına açık.

Aşkın Dansı - Sinem
Aşkın Dansı - Sinem
Dans etmek varlığımızı keşfetmenin en saf ve zarif halidir. Bazen bir nota, bazen dalgaların sesi, bazen bir duygu bizi aşka getirir ve ruh&beden kendini ifade etmek ister; söze gerek duymadan, düşüncelere karışmadan, içinden geldiğince varoluşun titreşimine teslim olur.

Hareket Aşk’a geldiğinde Dans’a dönüşür. Kişi dans eden olmaktan soyunup dansın kendisi olur…Aşkın Dansı, dönüş aracılığı ile varlığı keşif ritüelidir. Evrende herşey döner. Atom yapısındaki elektron çekirdeğin; Ay Dünyanın; Dünya Güneşin; Sema deneyimleyen de özündeki saf sevginin etrafında döner.

Aşkın Dansı - Sema Atölyesi ile varoluşa teslim olmaya, dönüşün içindeki dinginliği bulup kendimizle bir olmaya, Öz'e dönüp Aşk olmaya doğru bir yolculuğa çıkacağız ♥

Bütün evren sema döner, sen neden dönmeyesin?

Şamanik Nefes - Selis
Şamanik Nefes - Selis
Kişinin kendi nefesini hızlı ve etkin bir şekilde kullanarak bilinçaltının derinliklerine inmesi ve orada özellikle aile ağacından kaynaklı, atalarından genleriyle bugüne taşıdığı kilitleri, düğümleri, korkuları, endişeleri, kayıpları, travmaları, sorunlu ilişkilerini iyileştirmesi amacıyla tasarlanmış bir çalışmadır.
Kundalini Nefesi
Kundalini Nefesi
Kundalini nefes dansı ile yeni günün enerjisini güneşin gücünü hayatına akıtan bilinçli nefes çalışması ve meditasyon. İçimizdeki en doğal güç olan huzur ve neşe enerjisini yüzeye çıkartır ve zihini arındırıp ruhun gücü ile yaşamayı öğretir.
Movement Arts in the Mind (M.A.M.) - Mine
Movement Arts in the Mind (M.A.M.) - Mine
Zihin bedeni başlattığında, her akış seni gitmek istediğin yere götürür. Zihindeki Hareket Sanatları (Movement Arts in the Mind) kısaca M.A.M.; zihninizi, bedeninizi ve bakışınızı geliştirecek olan yoga, pilates, dans ve akış temelli bir sınıftır.
 
M.A.M. esnasında müziğin ritmiyle akışa giren basit kombine hareket kültürü dizileriyle nefes kontrolünü gerçekleştirirken sakin, dingin ve güçlü hissedeceksiniz. Ve müzik bazen sadece siz olacaksınız! Kontrolü bırakarak teslim olduğumuz enerji aktarımı ile harmanlanan geçişlerde özgürlük başlayacak!
 
Beden ve zihin bütünlüğü ile kontrollü nefes alma stres seviyenizi düşürürken akışın içinde ki meditatif anlar odaklanmanızı ve “an”da olmanızı sağlayacaktır. Dikkatle birleştirilmiş hareket dizileriyle denge, dayanıklılık, derin kas kuvveti ve esnekliğinizi artıracaksınız. Müziğin armonisi ile akışa girerken kendi dünyanızdaki yeni bir kapının kilidini açarak keşfe dalacaksınız!

Masal Meditasyonu - Judith
Masal Meditasyonu - Judith
Güzel bir masal eşliğinde ve bu masalın peşinden yönlendirmeli bir meditasyon dersi size bekliyor. Yeni bir deneyime hazırsanız, masallarla meditasyon yolculuğunuz size bekliyor.
Masal ve Yaratıcılık - Judith
Masal ve Yaratıcılık - Judith
Masalların yardımıyla yaratıcılığınızı ateşlemeye hazır mısınız? Yaratıcı yazıların ve yaratıcı fikirlerin peşine masallarla düşeceğiz. Bakalım yollarda karşımıza neler çıkacak.
Tantra Awaken - Serdar Prem
Tantra Awaken - Serdar Prem
Tantra bütünlük yoludur. İyi ya da kötü yoktur. Ne dünyayı saplantı haline dönüştürmek, ne de ondan kopmaktır… Tantra cinsel gücü, yaratıcı güce dönüştürme sanatıdır. İyi ve kötünün olmadığı bir seviyeye kadar farkındalığı yükseltip her fırsatı yola dönüştürmektir. Eril ve dişinin evrendeki ve kendi varlığındaki aşk ve denge olma halidir. Amacı cinsel farkındalık da dahil olmak üzere hayatın her alanında farkındalık yaratmaktır. Her şeyi ilahi olana dönüştürme sanatıdır ve her şey önce kendini keşfetmeyle başlar. Bedensel hazzı, evrensel hazza ve Aşk’a dönüştürebilen varlıklar olduğumuzu keşfedeceğiz.
 
Tantra felsefesinde Evrendeki her canlının ve her bireyin içinde eril ve dişil öğeler mevcuttur. Her kadının bilinçaltında eril yön, her erkeğin bilinçaltında dişil yön vardır. Bu yönlerimizin tam olarak farkında olup onları bir denge içine tutabilirsek içsel bir bütünlüğe ulaşırız. Eril ve dişil yönlerini kendi ruhuna entegre edememiş ve bunları dışarıda arayan kişilerin ilişkilerinde sorun yaşayacakları kesindir. İlişkimizin kaderi her zaman kendimizde ve bilinçaltımızdaki Eril ve Dişil'de saklıdır.

Tantra Yoga - Aşkın Uyanışı- Serdar Prem
Tantra Yoga - Aşkın Uyanışı- Serdar Prem
Tantra Yoga'da, uzak doğu ezoterik bilgeliğinin evrene, insana bakışını kendi varlığımızda deneyimleyecek, en derinlerde özümseyeceğiz. Tantra Awaken Dişi ve Eril'in Meditasyon, Yoga ve Aşkla, birlik halini tattığı ruhsal yolculuktur. Bu çalışmada Dişi ve Eril güç keşfedilir ve daha farkında, daha tatminkar bir hayata yepyeni bir yolculuk başlar. 
Kendi varlığını keşfeden kişi, Evreni keşfeder.

Animal Flow - Mine & Can
Animal Flow - Mine & Can
Animal Flow hareket kabiliyetinizi, dayanıklılığınızı ve gücünüzü artıracak yeni bir program. Yoga, dövüş sanatları ve dans unsurlarını taşıyan bu egzersiz kendi vücut ağırlığınızla kuvvet ve esnekliğin gelişimini sunar.
 
Animal Flow, altı bileşen içinde gruplanmış geniş sayıda egzersiz ve hareket kombinasyonlarından oluşur. Tüm Animal Flow hareketlerini akıcı sıralamalarla bir araya getirerek enerjiyi bir hareketten diğerine aktarabilecek şekilde birleştirerek akışı yaratır ve eğlenceyi başlatırsınız! 
 
Hareketin içinde kaybolmak için görüşmek üzere!

Akupresür ve Yoga Masajı - Ray
Akupresür ve Yoga Masajı - Ray
Bu derste beden mekaniği ve masaj teknikleri ile daha az efor ile daha etkili düzeltmeleri nasıl yapabileceğinizi keşfedeceksiniz. Ray sizinle kaslar, kemikler, sinir sistemi ve farkındalık seviyelerinde çalışırken şifa sanatının inceliklerine doğru keyifli bir yolculuğa çıkaracak.
Hanuman'ın Atlayışı - Nihan
Hanuman'ın Atlayışı - Nihan
Hanuman'ın hikayesinden yola çıkarak, bizi hanumasanaya götürecek enerjik ve eğlenceli bir vinyasa dersi. Her seviyeye açıktır.
Kalbini Aç, Dengeni Bul - Nihan
Kalbini Aç, Dengeni Bul - Nihan

Bu derste kalp açma hareketleriyle başlayıp, el dengeleriyle devam edeceğiz ve dirsek amudu varyasyonarıyla devam edeceğiz. El duruşlarında düzgün bir omurganın ve açık bir kalbin verdiği cesaretin bizi ne kadar desteklediğini keşfedeceğiz.

Tenis Topu ile Tetik Nokta Terapisi - Deniz Süberoğlu
Tenis Topu ile Tetik Nokta Terapisi - Deniz Süberoğlu
Basit bir tenis topu ile sürekli çektiğiniz yumuşak doku problemlerine müdahale edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bel, kalça ve sırt ağrılarınıza kas kaynaklı olduğu sürece rahatlıkla evinizde tek başınıza çözüm bulabileceğinizi?

Bu atölyede, en sık karşımıza çıkan sorunlu bölgeleri, bu bölgelerde neden sürekli sorun yaşadığımızı, ergonominin ve sporun faydalarını ve tabi ki uygulamalı olarak kendimize tenis topu ile nasıl masaj yapabileceğimizi öğreneceğiz.

Ağrınızın kontrolünü elinize almak istiyorsanız bu dersi kaçırmayın!
EFT (Emotional Freedom Techniques) - Yeşim
EFT (Emotional Freedom Techniques) - Yeşim
EFT’yi, yaratıcısı Gary Craig iğnesiz duygusal akupunktur olarak tanımlıyor. EFT, parmak ucu vuruşlarıyla kendi kendinize kolaylıkla her ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabileceğiniz bir teknik. Bedenin enerjisiyle çalışarak hızlı sonuç veren EFT korkular, kaygılar, stress, bağımlılık, algı yönetimi, ağrılar, kısıtlayan inançlar, kilo gibi duygusal blokajların yarattığı sıkıntılara çözüm getiriyor. Association for Meridian Terapies Master Uygulayıcısı Yeşim Cimcoz ile bir bucuk saatte EFT'yi hemen kendiniz için uygulamaya başlayabilirsiniz.
Yazı terapisi - Yeşim
Yazı terapisi - Yeşim
İçsel yolculuğunuzda yazı yerini aldı mı? Zaten yazamadan duramayanlardan mısınız? Yeşim Cimcoz ile yazının büyüsünü, şifasını öğrenmeye ve kendinizi kelimelerle ifade etmek için bir adım atmaya davetlisiniz.
Zinde bir Yaşam için Beslenmenin Önemi - Melis
Zinde bir Yaşam için Beslenmenin Önemi - Melis
Şehir yaşamında, zamanımızın çok kıymetli olduğu, aynı anda pek çok işi bir arada yapmak durumunda kaldığımız, toplantılar veya koşturmacalar arası bazen yemek yemeye bile vakit bulamadığımız ve bulduğumuzda da en hızlısını en kolay yoldan yemeyi tercih ettiğimiz günleri hemen hemen hepimiz yaşıyoruz. Bu günlerin sıklığı ne kadar fazlaysa hayatlarımızda; bedenimiz, zihnimiz, sinir sistemimiz, moralimiz ve sağlığımız bundan o kadar zarar görüyor.

Zinde yaşam sohbetlerimizde, karın doyurmak ve beslenmek arasındaki farkı konuşacağız ve hem lezzetli, hem işlevsel beslenmek için neler yapabileceğimizi göreceğiz. Sağlıklı atıştırmalıklardan, beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlara, doğru gıda kombinlemesinin öneminden, duygusal yemek yeme alışkanlıklarımıza kadar pek çok konuda bazen şaşıracak, bazen kahkaha atacak, bazen pes diyecek ama koca bir farkındalıkla ve çözüm önerileriyle güzel bir atölye gerçekleştireceğiz!
Sağlıklı Juice ve Smoothie Workshop - Melis
Sağlıklı Juice ve Smoothie Workshop - Melis
"Juice nedir? Smoothie nedir? Bunları tüketmenin sağlığımıza olan katkıları nelerdir? Bunları yapmak için hangi aletler nasıl kullanılır? Juice ve Smoothie arasındaki farklar nelerdir? Juicer seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Kullanım, temizlik ve juice ve smoothie’lerde doğru içerik oluşturmak için nelere dikkat etmeliyiz?” gibi sorularınızın tüm cevapları bu atölyede! Slow Juicer kullanarak kendi tadımlık juicelarımızı hazırlayacak afiyetle de içeceğiz!
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.