Asana
Asana
Temel asanalarla ilgili çalışacağız. Ayaktaki duruşlar, öne eğilmeler, backbend, twist ve ters duruşlar üzerinde prensipleri, incelikleri ve dikkat edilmesi gereken konularla ilgili sağlam bir temel kuracağız.
Bandha
Bandha
Bandha çalışmalarında enerjetik dinamiklerini ayrıntılı olarak çalışacağız. Bandhalar (enerji kilitleri), çakralar (enerji merkezleri), Vayular (fiziksel ve enerji bedenlerindeki hareketler), Tattwa (elementler) ve Nadam (ses) bu çalışmadaki konular olacak.
Prana
Prana
Herhangi bir hareketi mümkün kılan nedir; göz kırpmak, çiçeğin tomurcuklanması, meteorların düşmesi? Binlerce yıl önce, Himalayalar'da yaşayan yogiler yaratılıştaki hareketin doğal kaynağını gördüler ve ismini prana koydular.

Pranayı “enerji” ya da “yaşam kaynağı” olarak çevirebiliriz belki ama iki tanım da bu Sanskritçe sözcüğün o kıymetli anlamını tanımlamaya yetmiyor. Prana yaşamın niteliğini ifade eder. Yogik açıdan tüm evren prana ile can bulur.
Vinyasa
Vinyasa
Tüm var oluşun belli bir ritmi vardır. Makro ve mikro kozmosta bu ritmin akışın bağlantılarına doğru derinlere gideceğiz ve nefesimizle ilgili daha çok şey öğreneceğiz.

Yoga asanalarında hareketimizin ritmini, gerçek bir dikkat ve açıklıkla şekillenmiş bir zihinle takip edeceğiz. En çok şartlandığımız davranış kalıplarımız ve sonuçlarını fark edeceğiz. Ancak bu farkındalık bizi anda kalmaktan ve an’ı yaşamaktan alıkoyan bağlarımızdan özgürleştirebilir. Bu durum soyut gelse de, zihnin ötesinde sadece basit ve keyifli.
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.