PROGRAM
10 Ağustos - Macahel merkez ziyareti ve konaklama yerine varış

Havaalanında rehberimizle buluşup yola çıkıyoruz. Cankurtaran tünelinden geçip Borçka merkezde kısa bir mola sonrası Macahel vadisine doğru hareket edeceğiz. Muratlı Köyü ve Klasguri vadisini geçtikten sonra Macahel geçidine varacağız. Macahel geçidinde muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molasından sonra Çoruh vadisinin iki  muhteşem vadisini zirveden izleyeceğiz. Geçiti geçtikten sonra keyifli manzara eşliğinde Macahel vadisine doğru yolumuz devam edecek. Ilıman yağmur ormanlarıyla kaplı Macahel vadisi Karçal dağlarının eteklerinde UNESCO Dünya mirası listesinde Biyosfer Rezerv Başlığı altında Türkiye’nin tek korunan alanıdır. Vadi tabanına indikten sonra Kendine özgü kültür ve bozulmamış kültürüyle Macahel vadisinin Efeler Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Efeler çayı yol boyunca bizlere keyifli manzaralar sunacak. Bumbulay pansiyona yerleştikten sonra kısa bir dinlenme sonrası ilk meditasyonumuzu yapacağız. Günü ,yerel yemeklerin tadına baktıktan sonra, sessiz ve dingin bir atmosferde oksijen bolluğu ile keyifli bir uyku ile bitireceğiz.

11 Ağustos - Fındık Yaylası

Sabah yoga dersiyle başlayacak. Doğal ve yöresel tatlarla kahvaltı sonrasında aracımızla Fındık yaylasının yolunu tutuyoruz. Manzara olarak çok keyifli bir araç yolu ile orman içinden Fındık yaylasına gidiyoruz. Karçal dağları ve Efeler Vadisi ile çevrili bu yaylada isteyenlerle yürüyerek Efeler Köyüne ineceğiz. Ilıman yağmur ormanları ve tarihi patika, orta çağ yaşamından bir kesit olarak bizlere bölgenin tarihi ve eski yaşamından bir his verecek. Günü nefes ve beden odaklı meditasyonla tamamlayacağız ve akşam yemeği sonrası balkon sohbetleriyle günü bitireceğiz.

12 Ağustos - Naçadirev Gölü 

Sabah omurga odaklı bir yoga akışıyla güne başlayacağız. Kahvaltı sonrası, aracımızla Naçadirev gölüne hareket ediyoruz. 2800 metre yükseklikte olan Naçadirev gölü çevresinde yürüyüş yapacağız. Hava iyi olursa göle girme imkânımız olacak. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde göl kenarında alacağız. Kısa yürüyüş ile Alpin çayır alanlarında yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası aracımızla kaldığımız konaklama tesisine geri döneceğiz. Günü yargısız tanıklık temalı meditasyonla bitiriyoruz.

13 Ağustos - Kuyruklugöl Meretta yaylası

Bugün yoga dersi kalça ve bacakları çalıştıracak. Sabah kahvaltısı sonrası Efeler Çayı vadisinin en önemli geçitlerinden birisi olan İndazvinda geçidine doğru hareket edeceğiz. Bölgenin ara yaylalarından birisi olan Lodivake yaylasında kısa bir mola vereceğiz. Daha sonra İndazvinda geçidi ve Kuyruklu göle doğru yürüyüşe geçeceğiz. Yürüyüşümüz önce kısa bir çıkış sonrasında ise kısa bir iniş ile Kuyruklugöl’e yürüyeceğiz. Sonrasında ise aracımızla buluşup konaklama tesisimize geri döneceğiz. Bugünkü meditasyonumuz dağ meditasyonu olacak.

14 Ağustos

Bugün ilk grubumuzun son yoga dersi boyun ve omuzlara odaklı bir akış olacak. Kahvaltı sonrası artık yola çıkma vakti ve Camili Merkez mahallesine ismini veren tarihi ahşap Gürcü mimarisi camiyi gezdikten sonra aracımızla yola çıkıyoruz. Önce Macahel geçidi daha sonra Borçka Karagöle gidiyoruz. Çay ve göl kenarı yürüyüş sonrası aracımızla Borçka merkez ve Hopa sahile iniyoruz ve havaalanına yola çıkarken biz de yeni grubumuzun bize katılmasını bekliyoruz. 
Macahel'e Dönüş: Uyanış ve Özgür Akış Macahel'e Dönüş: Uyanış ve Özgür Akış
HEMEN KAYDOL
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.