PROGRAM
14 Ağustos
Bugün ilk grubumuzun son yoga dersi boyun ve omuzlara odaklı bir akış olacak. Kahvaltı sonrası artık yola çıkma vakti ve Camili Merkez mahallesine ismini veren tarihi ahşap Gürcü mimarisi camiyi gezdikten sonra aracımızla yola çıkıyoruz. Önce Macahel geçidi daha sonra Borçka Karagöle gidiyoruz. Çay ve göl kenarı yürüyüş sonrası aracımızla Borçka merkez ve Hopa sahile iniyoruz ve havaalanına yola çıkarken biz de yeni grubumuzun bize katılmasını bekliyoruz. Yeni grubumuzla günü öz şefkat üzerine meditasyon yaparak bitireceğiz.

 

15 Ağustos - Maral şelalesi, Maral köyü ve Macahel merkez ziyareti

 

Gün, omurga serisi ile yin yoga yaparak başlıyor. Keyifli ve zengin bir yöresel kahvaltı sonrası aracımızla Maral Şelalesine gideceğiz. Muhteşem manzarası ve keyifli bir yürüyüş ile Şelaleye varıyoruz. Şelalenin keyfini çıkardıktan sonra Maral köyünde tarihi Maral ahşap camini geziyoruz. Ahşap ve Gürcü desenlerinin muhteşem uyumunu izliyoruz. Daha sonra aracımızla Macahel merkezi ziyaret ediyoruz. Bölgenin kalkınma programları hakkında kısa bilgiler alıyoruz. Arıcılık çalışmalarını da isteyen misafirlerimizle inceleyebiliriz. Daha sonra aracımızla konaklama tesisimize geri dönüyoruz. Bugünü şefkat nefesi temalı meditasyonla bitireceğiz.

 

16 Ağustos - Kayalar köyü Efeler Köyü ziyareti

 

Sabah kalça serisi ile yin yoga dersiyle başlıyor. Muhteşem sabah kahvaltısı sonrası aracımızla Kayalar köyüne gidiyoruz. Yürüyerek manzara ve fotoğraf molalarıyla Efeler köyüne kadar gideceğiz.  Aracımızla buluştuktan sonra konaklama tesisimize geri döneceğiz. Şefkatli kabul meditasyonu günün son durağı olacak.

 

17 Ağustos  - Indazvinda - Lodivake patika yürüyüşü

 

Ejderha ve ön beden bu sabahki yin dersimizin teması. Sabak kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla İndazvinda geçidine gideceğiz. Bir tarafı Şavşat bir tarafı Macahel olan harika manzara ve lezzetli suyuyla (İncebel) İndazvinda bizi bekliyor. Aracımızdan ayrılıp kısa bir araç yolu yürüdükten sonra patika ile Lodivake yaylasına kadar muhteşem manzaralar ve harika bitki çeşitliliği ile eski tarihi patikadan yürüyeceğiz. Lodivake’de aracımızla buluştuktan sonra Efeler köyüne kaldığımız tesise geri döneceğiz. Yol üzeri keyifli manzara noktalarında molalar vereceğiz. Konaklama yerine vardığımızda son meditasyon dersimiz metta meditasyonu olacak.

 

18 Ağustos - Borçka Karagöl ziyareti

 

Rüya gibi geçecek bu geziyi yoga nidra ile sonlandıracağız. Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz. Eşyalarımızı araçlarımıza yükledikten sonra güzel anılarımızla Efeler Köyünden ayrılıyoruz. Macahel merkezde kalkınma projeleri hakkında kısa bir mola veriyoruz. Camili Merkez mahallesine ismini veren tarihi ahşap Gürcü mimarisi camiyi gezdikten sonra aracımızla yola çıkıyoruz. Önce Macahel geçidi daha sonra Borçka Karagöle gidiyoruz. Çay ve göl kenarı yürüyüş sonrası aracımızla Borçka merkez ve Hopa sahile iniyoruz. Ve eve dönüş için havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

 

Macahel'e Dönüş: Şefkat ve Derine Dalış Macahel'e Dönüş: Şefkat ve Derine Dalış
HEMEN KAYDOL
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.