PROGRAM
Sen de kendini bazen yorgun hissediyor musun? Fiziksel koşturmaca, şehir temposu, veya işlerin sıklığından ötede; belki yalnızca kendine vakit ayıramamaktan, belki durup yavaşlayamamaktan, belki kendi kendine yüklediğin görev ve rollerden yorgun düşüyor musun?
 
Şimdi biraz dinlenme, tazelenme ve kendine özen gösterme zamanı. 
Şimdi aşırı çaba sarf etmeyi bırakma zamanı.
Şimdi o çok gerçek gelen kalıpları biraz gevşetme zamanı. 
Şimdi sürekli bir şey yapma halinden vitesi düşürme zamanı…
 
Doğu dillerinde aynı sözcük olan zihin ve kalp, batı dillerinde ayrışsa da; 
Kalbin dinlenmesi, zihnin bilinçli ve şefkatli bir farkındalığa açılması ile kendiliğinden geliyor. Bu yolculukta bilinçli farkındalık esaslarıyla çalışırken, sen de gel, kalbin dinlensin. 
13:00-16:00 : Herbal Eğitim
Tarkan Güveloğlu ile Zeliş’in Çiftliğindeki bitkileri tanıyacağız. Hem teorik hem de Pratik bilgiler içeren bu atölyede, bitkileri anlayacağız ve faydalarını öğreneceğiz.
 
17.30-19.00 : Yin Yoga - “Omurgada Var Olmak”
Simetrik ve uzun tutuşlu bu seride fiziksel olarak omurga odaklı çalışırken, merceğimiz “yapma” halini bırakmak üzerinde olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Çabasızlık” bize ışık tutacak. 

 

 
08.00-09.30 : Meditasyon 
Batılı zihinler için erişilmesi güç bir tavır olan “Çabasızlık” üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli bir şey başarma, yapma, elde etme arayışındaki zihnin bu hareketini fark etmek, ve bu harekete tanık olmak, bundan özgürleşmenin ilk adımı. 
 
13:00-16:00 : Çatalkaya Vadisinde Trekking
Sapanca’nın güzel doğasında, profesyonel rehber eşliğinde Çatalkaya Vadisini keşfe çıkıyoruz.
 
17.30-19.00 : Yin Yoga - “Çözülen Kalça Eklemi”
Asimetrik ve yavaş geçişli bu seride fiziksel olarak bacak ve kalça odaklı çalışırken, merceğimiz, “izin vermek” halini keşfetmek olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Bırakmak” bize ışık tutacak. 

 


 
08.00-09.30 : Meditasyon 
Sıklıkla kafaya takmamak veya yok saymak zannedilen “Bırakma”nın doğası üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli tutunma, yapışma, sabit kılma isteğindeki zihnin bu yönelimini görmek, yargısız bir tanıklıkla parmaklarımızı gevşetmek ve olana izin vermek mümkün. 
 
13:00 – 16:00 Ekşi Mayalı Ekmek Yapımı
Ekşi mayalı ekmeklerimizi beraber yapacağız. Hem teorik bilgilerin verileceği hem de bol bol hamurlu bir öğleden sonrası bizi bekliyor.
 
17.30-19.00 : Yin & Yang Yoga ”Yukarıda Ne Varsa, Aşağıda da O Var”
Paul ve Suzee Grilley’in Taoist Vinyasa akışlarıyla başlayan bu seri, gittikçe hareketten hareketsizliğe, yang’dan yine dökülecek. Fiziksel olarak alt ve üst bedeni bütünleyen bu uygulamada merceğimiz, teslimiyet halini keşfetmek olacak. Bilinçli farkındalığın tavırlarından “Güven” bize ışık tutacak. 08.00-09.30 : Meditasyon
Çoğumuzun sineye çekmek veya göz yummak gibi algıladığı “Kabul”  ne demek, bunun üzerine sohbetle başlayacağız. Sürekli her şeye direnç gösteren zihnin bu yönelimini fark ederken, kabul’ün ötesinde güven nasıl ortaya çıkıyor buna bakacağız. 
Kalbin Dinlensin Kalbin Dinlensin
HEMEN KAYDOL
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.