Şebnem Akbulut
Şebnem'in yoga yolculuğu 2003 yılında üniversitede bilgisayar mühendisliği okuduğu dönemde başladı. O zamanlar Türkiye’de ne yeterli sayıda eğitmen ne de yoga yapılabilecek yer vardı. Swami Vivekananda Üniversitesi'nin Türkiye’de düzenlediği workshoplara sonrasında Yoga Eğitmenliği sertifika programı katıldı ve yoga artık hayatının bir parçası olmuştu.

Eğitiminde derinleşmek için Hindistan’a giderek Swami Vivekananda üniversitesinin düzenlediği PGDYT Yoga Terapi eğitimine katıldı ve diploma sahibi oldu. Hindistan içinde de farklı yerlere seyahat etme imkanı oldu. Üniversitede kampüste kalışı, hastalarla yakından çalışması ve tüm bu seyahatler hayatını değiştirdi.

Türkiye’ye döndüğünde terapist olarak çalışmalarına stüdyosunda devam etti.Aynı zamanda Yoga eğitmeni yetiştirmeye başladı. Bu dönemde Yogha’da yurtdışından farklı kültürlerden gelen yoga eğitmenlerini ağırladı. Öğrencileriyle iletişimini geliştirmek ve insanları daha iyi anlayabilmek için FA koç akademinin Kapsamlı Koçluk eğitimini tamamladı. Koçluk eğitiminden sonra koçluk tekniklerini seanslarına dahil ederek derslerinde daha bütünsel bir bakış kazandı.Tüm bu zamanın içinde yüzlerce eğitmenle tanışıp sayısız workshoplara ve derslere katıldı.

Şebnem'i en derinden etkileyen eğitimlerden biri Dhramsala’da Dalai Lama’dan aldığı eğitim ve insiyasyon oldu. Orada Tenzin Norzin “Dharma’nın mücevheri” ismini aldı. Aynı sene içinde Tony Robbins’den “İçindeki devi Uyandır!” isimli aldığı eğitimle kendi deneyimini ve vizyonunu daha da genişletti.

Şu anda kendi stüdyosu Yogha’da ( www.yogha.net ) ve çeşitli kurumlarda çalışmalarına devam ediyor. Edindiği tüm deneyimleri harmanlayarak yolculuğunu sevgiyle ve aşkla paylaşıyor. Ve her zaman bu yolculuktaki öğrencilerine, rehberlerine, hocalarına sonsuz teşekkürlerini sunuyor.
E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.