Gülçin Özsoy
Gülçin'in hareket tutkusu çocukluktan başlar.  Yoga ve meditasyon 2005 yılında hayatına girer. Yoğun bir şekilde spor yaparken aslında bedenini esnetme niyetiyle başladığı yoga, daha sonra hayatının merkezine yerleşir. Zaman geçtikçe, insanın kendi varlığına yönelik çalışmanın bedeni esnetmenin ötesinde olduğu içine işlemeye başladığında ise beden-zihin ilişkisi konusunda merakı daha da artar ve eğitimler almaya başlar. 
 
Bu merakla, Zeynep Aksoy ve David Cornwell'den 200 saatlik Advayta Yoga Eğitmenlik Eğitimi, David Cornwell’den 30 saatlik Nefes Meditasyonu, Mindfulness Temel Taşları Eğitim’ni, Barış İşcan ile ilk 200 saatlik Hatha Yoga eğitimi, Elif İşcan ile Refleksoloji eğitiminlerini tamamlamıştır. Şu anda Defne Suman'ın rehberliğinde Shadow Yoga çalışıyor. Devrim Akkaya'nın 200 saatlik Yin Yoga Eğitimi'nde son 2 dönemdir asistanlığını da yapmaktadır. 
 
Gülçin için nefesin ve zihnin gerildiği ve açıldığı anları daha da derinden anlama isteği, yogayı daha çok öğrenme, araştırma, deneyimleme ve anlatma isteğini de her an artırıyor. Hareket ise her zaman büyük bir merak uyandırıyor ve Çıplak Ayaklar Kumpanyası'nın Çağdaş Dans derslerine devam ediyor. 
 
Gülçin, yoga ve iyi yaşama yönelik, akan zamana rağmen güncelliğini hiç bir zaman yitirmeyecek kadim bilgileri paylaşmak üzere hazırlanan Yoga Journal Türkiye Dergisi'nin Kurucu Ortağı'dır. İstanbul’da Hatha Yoga, Yin Yoga, meditasyon dersleri vermektedir.

E-BÜLTEN Etkinlik ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için listemize kayıt olabilirsiniz.